Tedavilerim - Ortodonti Bursa - Ortodonti Uzmanı Uzm. Dt. Onur Öztürk
Background

Tedavilerim

Uzm. Dt. Onur Öztürk

Tedavilerim

Ortodontik tedavi her yaşta yapılabilir. Her yaşa göre uygulanabilen tedavi yöntemleri ve tedavi hedefleri vardır.

Lingual Ortodonti

Diş pozisyon bozuklukları ile diş çapraşıklıklarının düzeltilmesinde kullanılan bir diş teli tedavisi olan lingual ortodonti tedavisi sırasında teller, dişlerin iç kısmına yerleştirilmektedir. Lingual ortodonti tedavisinde tellerin dişlerin iç kısmına yerleştirilmesi sayesinde ise kişinin dış görünüşünü etkilememekte ve bu sayede sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Diş teli tedavisi, ilk olarak 1970’li yıllarda kullanılmaya başlamış olmasına karşın gelişen teknoloji ile birlikte diş teli tedavileri de son derece gelişmiştir. Lingual ortodonti, standart diş telleri ile aynı tedavi süresine sahiptir. Ancak lingual ortodonti de diş telleri ve braketler dile temas etmesi sebebi ile bir ya da iki haftalık bir aşınma sürecine sahiptir.

Devamını Oku
Metal Diş Telleri


Ortodonti tedavilerinde rutin olarak kullanılan, braket türleridir. Metal olması sebebiyle kırılma ihtimali en düşük, en dayanıklı diş telidir.

 

Devamını Oku
Ortognatik Cerrahiler

Ortognatik cerrahi çenelerdeki şekil bozukluklarının düzeltilmesine yardımcı olan cerrahi bir yöntemdir. Dişlerin bozuk olması durumunda her yaşta ortodonti tedavisi yapılırken çene için aynı durum geçerli değildir ergenlik döneminden sonra cerrahi bir tedavi uygulamak gerekir.

Devamını Oku
Seramik Estetik Diş Telleri


Rutinde kullanılan metal breketlere göre, daha estetik olmaları sebebiyle genellikle yetişkin hastalar tarafından tercih edilen breket türleridir.
 

Devamını Oku
Şeffaf Plak Tedavisi

Dişlerin düzeltilmesi, hizalı bir şekilde yer alması açısından estetik olarak hoş görülmeyen diş tellerinin yanı sıra görünmez olan ve en önemlisi çıkarılabilir olan alternatif bir tedavidir. Şeffaf plaklar hem hijyenik hem de herhangi bir diş tedavisine gereksinim olmadan hoş görüntü sağlanabilmesidir. Kolayca takıp çıkarılabilir. Bu plaklar diş fırçalamaları sırasında ve yemek yemek istendiğinde çıkarılabilir. Bu durumun estetik görüntüsü yanı sıra diş tellerinden sağlanan fayda kadar etkili olduğu da kanıtlanmış bir gerçektir.

Devamını Oku