Şeffaf Plak Tedavisi
Şeffaf Plak Tedavisi
Uzm. Dt. Onur Öztürk

Şeffaf Plak Tedavisi

Dişlerin düzeltilmesi, hizalı bir şekilde yer alması açısından estetik olarak hoş görülmeyen diş tellerinin yanı sıra görünmez olan ve en önemlisi çıkarılabilir olan alternatif bir tedavidir. Şeffaf plaklar hem hijyenik hem de herhangi bir diş tedavisine gereksinim olmadan hoş görüntü sağlanabilmesidir. Kolayca takıp çıkarılabilir. Bu plaklar diş fırçalamaları sırasında ve yemek yemek istendiğinde çıkarılabilir. Bu durumun estetik görüntüsü yanı sıra diş tellerinden sağlanan fayda kadar etkili olduğu da kanıtlanmış bir gerçektir.

Şeffaf Plaklar ile Tedavi

Dişlere uygun ölçüler alınır. Alınan ölçüler sonrasında tamamen kişiye özel şeffaf plaklar üretilir. Şeffaf plaklar görünmez diş telleri demektir. Bu teknolojide teller ya da braketler gibi durumlar yaşanmaz. Dişler aşamayla istenilen pozisyona getirilir. Özellikle çocuklarda ve gençlerde sık kullanımı vardır. Tedavi esnasında acı, ağrı hissedilmemesi de tedavi süresinin kısalığı da konuşmayı etkilememesi özelliğinin olması artı değerleridir.

Şeffaf Plaklar ile Diş Çarpıklığı Tedavisi

Dişler kuşkusuz uyum içerisinde olduğunda sorun çıkarmayacaktır. Uyum olmadığında kesinlikle tedavi gereksinimi duyulur. Şeffaf plaklar görünmezliği nedeni ile sık tercih edilen özelliktedir. Kolay takılıp çıkarılması sebebi ile istenildiğinde bu özelliği kullanılabilir.

Şeffaf plaklarla hiçbir zorluk ve tedavi durumu yaşamadan çarpık dişlere elveda denilebilir. Hiçbir ağrı durumu yaşanmadan ve en önemlisi kimse tarafından görülmeden, üstüne üstlük ideal sağlıklı bir diş görünümüne kavuşarak kullanım sağlar. Şeffaf plaklar hem yetişkinlere hem çocuklara hem de gençlere uygulanabilen bir tedavidir. Orta çapta olan diş çarpıklarında etkisi büyüktür. Ayda bir kontrol yeterlidir. Bu kullanımın en büyük avantajı günlük ya da özel hayatı etkilememesidir. Günde 2 defa ılık su ile diş fırçası yardımıyla temizlenmesi yeterlidir. Kurumumuzdan bu harika hizmeti en profesyonel şekilde alabilirsiniz.

Şeffaf Plak Tedavisi